بادرنجبویه

نام گیاه : بادرنجبویه

نام انگلیسی : Lemon balm

نام علمی : Mellissa officinalis

خواص گیاه بادرنجبویه

اندام هوایی این گیاه دارای ۲ درصد اسانس بوده و اجزای این اسانس عبارتند از:سیترونلال,سیترال,ژرانیول,لینانول,و مواد دیگری نظیر فلاونوئید و پلی فنل نیز می باشد.
طبع بادرنجبویه گرم و خشک است.

مضرات گیاه بادرنجبویه

گاهی استفاده مداوم از بادرنجبویه موجب سوزش ادرار می‌شود و بهتر است با گشنیز استفاده شود. همچنین آورده‌اند که مضر کبد (شاید منظور کبد پر کاراست و در دیگر موارد مانند کبد چرب مفید است) و در این حالت بهتر است با ریباس استفاده شود . ترکیب بادرنجبویه به همراه سنبل‌الطیب اثر درمانی یکدیگر را تشدید می‌کنند .

مشخصات گیاه بادرنجبویه

بادرنجبویه گیاهی علفی,چند ساله با ساقه چهار گوش,به ارتفاع ۴۰-۶۰ سانتی متر می باشد.بوته ی ان بسیار پر شاخ و برگ بوده و دارای برگ های دندانه دار,به رنگ سبز تیره و سطح ناصاف شبیه نعناع می باشد.گل های ان به رنگ سفید یا صورتی که در انتهای ساقه در کنار برگ ها قرار دارند.کل اندام هوایی بادرنجبویه دارای عطر ویژه لیمو مانند بوده و به رنگ های قهوه ای تیره و سیاه است که با جذب اب,لعاب قابل توجه ای تولید می کند.

تولید مثل گیاه بادرنجبویه

این گیاه بومی شمال امریکاست و دراروپا,غرب و مرکز اسیا نیز یافت می شود.
این گیاه مکان های افتابی را می پسندد و در سرمای زیر ۱۰ درجه ی سانتی گراد برگ های ان دچار سرمازدگی می شود.
تکثیر بادرنجبویه با کشت بذر به طور مستقیم یا غیر مستقیم ,تقسیم بوته و قلمه ی ساقه قابل انجام می باشد.در روش تکثیر مستقیم,به علت ریز بودن بذر,برای کاشت در کشتزار باید بستر کشت بسیار مطلوب باشد.در روش غیر مستقیم نشاکاری,بذر های بادرنجبویه در گلخانه ی گرم در شاسی یا گلدان کاشته می شود و سپس روی سطح گلدان و روی بذر ها با لایه ی نازکی ماسه یا لایه ی ضخیم تری از سبوس پوشانده می شوند تا ضمن حفظ رطوبت,هنگام ابیاری بذر ها جا به جا نشوند.این روش مرسوم ترین راه تکثیر گیاه بادرنجبویه می باشد.
پس از رشد رویشی گیاه بادرنجبویه,می توان اقدام به برداشت اندام هوایی کرد.بهترین زمان برداشت,شروع گل دهی و پیش از باز شدن گل ها می باشد.در صورت مناسب بودن شرایط محیطی,طی هر فصل رشد می توان ۲ تا ۳ چین محصول برداشت نمود. بهتر است گیاه از ۴ تا ۵ سانتی متری از سطح خاک بریده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.