گل همیشه بهار

نام گیاه : گل همیشه بهار

نام انگلیسی : Pot marigold

نام علمی : Calendula officinalis L

خواص گیاه گل همیشه بهار

مواد موثره این گیاه در گل ها ساخته می شود که از مهم ترین آن می توان فلانوییدهای محلول در آب، کارتونوییدها، ساپونین‌ها، فیتوسترول‌ها، رزین پلی‌ساکاریدها ، اسانس، مواد موسیلاژی، ویتامین E و ماده ای به نام کالاندولین را نام برد.
طبع همیشه بهار سرد و خشک است.

مضرات گیاه گل همیشه بهار

از اثرات جانبی مصرف زیاد جینسینگ می‌توان به بی‌خوابی، عصبانیت، اسهال، کاهش فشارخون، قاعدگی سنگین و رانش پوستی اشاره کرد.

مشخصات گیاه گل همیشه بهار

گیاهی علفی، یکساله دارای ساقه ای به طول ۲۰ تا ۵۰ سانتی متر است ، برگهایی ساده بیضوی ، دراز ،پوشیده از کرک ، با کناره های موجدار و به رنگ سبز، مایل به قهوه ای روشن دارد، روی ساقه منشعب آن کاپیتولهای درشت و زیبا ظاهر می گردد که به تناسب گرما و رطوبت محیط زندگی ، به طور منظم صبح ها در فاصله ساعت ۹ تا ۱۰ شکفته و سپس در بعد از ظهرها بین ساعات ۴ تا ۵ جمع می گردد. کاپیتولهای آن دارای دو نوع گل یکی لوله ای و دیگر زبانه ای به رنگ زرد مایل به نارنجی و واقع در حاشیه نهنج است.میوه فندقه و قهوه ای رنگ و سطح آن نا صاف می باشد.

تولید مثل گیاه گل همیشه بهار

از آن جایی که منشأ این گیاه نواحی گرم مدیترانه ای است ، در طول رویش به گرما و همچنین تابش نور نیاز دارد . همیشه بهار به خوبی قادر است خشکی را تحمل نماید . بذور در دمای ۸ تا ۱۰ درجه سانتی گراد پس از ۴ تا ۵ روز جوانه می‌زنند . بذور تا ۵ الی ۶ سال از قوه رویشی مناسبی برخوردارند .
همیشه بهار درجه حرارت‌های پایین را به خوبی تحمل می‌کند . حتی برای مدت محدودی قادر به تحمل درجه حرارت‌های زیر صفر است .
به حالت وحشی در نواحی مختلف کشور و در بلندی های ۲۵۰۰ متر از جمله در استان کهکیلویه و بویر احمد می روید.

آخرین ورودی ها

https://doctor ir24 org/tag/مضرات-گل-همیشه-بهار/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.